Back to products
KRAUS Dex 33-inch Undermount 16 Gauge Stainless Steel Single Bowl Kitchen Sink, KA1US33B
OUTER SINK DIMENSIONS: 32 7 8 in. L x 18 7 8 in. W x 9 1 4 in. D; INNER DIMENSIONS: 31 1 8 in. L x 17 1 8 in. W x 9 in. D; Minimum Cabinet Size: 36 in. – SINK KIT INCLUDES: Large single bowl undermount sink, protective bottom grid with soft rubber bumpers, VersiDrain assembly with removable strainer and FlipCap
Categories: Farmhouse Kitchen Sinks, Farmhouse Sinks
Share:
  • Description
  • Additional information
Description
Additional information
Brand Visit the Kraus Store
Color ‎Stainless Steel
Material ‎Stainless Steel
Size ‎33 inch